Rapid Delivery for Wood Stump Chipper - Biomass comprehensive crusher FD1650-600 – Pengfuda
Feedback (2)
Rapid Delivery for Wood Stump Chipper - Biomass comprehensive crusher FD1650-600 – Pengfuda Detail:
Introduction:
Type: Drum Wood Chipper
Model Number: FD1650-600
Power Type: Electric
Discharge mode:belt conveyor
Certification: CE Certificate
Working system
Type grooved chain plate transmit Rotor diameter 900mm
model FD1650*600 capacity 18-25 ton/hour
Feed-in power 7.5kw+11kw Feed-in size 1650*600mm
Chain plate width 1650mm Main power 200-220kw
Transmit length 5000mm Chip length 50-150mm