Factory made hot-sale Tree Roots Crusher - Biomass Comprehensive Crusher FD1400-800 – Pengfuda
Feedback (2)
Introduction:
Type: Drum Wood Chipper
Model Number: FD1400-800
Power Type: Electric
Discharge mode:belt conveyor
Certification: ISO9001-2008 and CE certificates
Working system
Type grooved chain plate transmit Rotor diameter 1050mm
model FD1400-800 capacity 25-32 ton/hour
Feed-in power 15kw+11kw Feed-in size 1400*800mm
Chain plate width 1400mm Main power 250kw
Transmit length 5000mm Chip length 50-150mm