China Wood Chipper FD1680 manufacturers and suppliers | Pengfuda
Get Free Samples? Give us a call: +86 13173291019

Wood Chipper FD1680

Përshkrim i shkurtër:

Product Name:Disc wood chipper FD1680

Application:Crush wood log  into required size chips

Port:Qingdao Port

Supply Ability:100 Sets  per month

Applicable Industries: Manufacturing Plant,Farms,Home Use,Energy&Mining

Condition:New

Place of Origin:Shandong China

Brand Name:Pengfuda

Voltage:380v/400v/415v/440v

Power: 200/250 kw

Certification:   CE certificate

Warranty:1 Year


Detail Product

Produkt Tags

Hyrje

chipper druri disk është një makinë specilized për prodhimin e patate të skuqura avancuara dru i cili është përdorur gjerësisht për lëndë të parë përgatitur në mulli tul, bimë letër, bimë fiberboard dhe silic bimore ndjej.

Chipper Disc Wood vlen për kryesisht prerje log i vogël, prerja e drurit mbetje (degë, marr vesh) dhe të përpunimit të drurit mbetje (pllakë, Llajsna, core dru, dhe rimeso mbeturinave), si dhe material jo-dru (të tilla si kërcell pambuku, kërcell misri , kallam, dhe bambu.). Gjatësia e patate të skuqura është e përpunuar si kërkesave të klientëve.
Disc Wood chipper with diesel engine can be portable and featured by reasonable structure, easy operation, high capacity, wide usage, qualified output, safe and reliable, easy transporting and convenient maintenance.It is widely used in virgin forest without electric power.

Produkt Detail:

model

FD950

FD1710

FD1212

FD1300

FD1216

FD1680

Diameter of Disc (mm)

950

1000

1220

1300

1600

1650

Number of knife (pc)

6

6

6

4

6

4

Feed inlet (mm)

220*210

230*220

350*350

350*350

545*383

500*500

Maximum processing diameter (mm)

200

200

300

300

300

400

Length of wood chip (mm)

25-40

20-30

20-35

60-100

25-45

5-10

Main motor power (kw)

55

55-75

90-110

110

132-160

160-200

Capacity (m³/h)

6-8

8-10

10-12

12-15

15-20

15-25

FACTORY WORKSHOP

2
6

CERTIFICATES

5
4
3
2
1

  • Previous:
  • Next:

  • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

    Request Information Na kontaktoni