Renewable Design for Chipper Shredder - Biomass comprehensive crusher FD2000-900 – Pengfuda
Feedback (2)
Renewable Design for Chipper Shredder - Biomass comprehensive crusher FD2000-900 – Pengfuda Detail:
Brand Name: Pengfuda
Model Number: FD2000-900
Working system
Type grooved chain plate transmit Rotor diameter 1400mm
model FD2000-900 capacity 30-50 ton/hour
Feed-in power 18.5kw+15kw Feed-in size 2000*900mm
Chain plate width 2000mm Main power 315-355kw
Transmit length 5000mm Chip length 50-100mm