professional factory for Wood Sawdust Crusher - Biomass comprehensive crusher FD1400-500 – Pengfuda
Brand Name: Pengfuda
Model Number: FD1400-500
Power Type: Electric
Dimension: 9600mm x 2600mm x 3100mm
Working system
Type grooved chain plate transmit Rotor diameter 800mm
model FD1400-500 capacity 15-28 ton/hour
Feed-in power 7.5kw+5.5kw Feed-in size 1400*500mm
Chain plate width 1400mm Main power 160-200kw
Transmit length 5000mm Chip length 50-100mm