OEM China Horizontal Wood Splitting Machine - Biomass comprehensive crusher FD1250-500 – Pengfuda
Brand Name: Pengfuda
Model Number: FD1250-500
Working system
Type grooved chain plate transmit Rotor diameter 800mm
model FD1250-500 capacity 12-16 ton/hour
Feed-in power 5.5kw*2 Feed-in size 1250*500mm
Chain plate width 1250mm Main power 110-132kw
Transmit length 5000mm Chip length 50-100mm