Manufacturing Companies for Disc Wood Chipping Machine - Comprehensive crusher FD1600-500 – Pengfuda
Feedback (2)
产品介绍:
Brand Name: Pengfuda
Model Number: FD1600-500
Power Type: Electric
Application: waste plastic bottles,waste PVC products
Working system
Type grooved chain plate transmit Rotor diameter 800mm
model FD1600-500 capacity 8-10 ton/hour
Feed-in power 15kw+11kw Feed-in size 1600*500mm
Chain plate width 1600mm Main power 250-280kw
Transmit length 5000mm Chip length As required