Manufacturer for Wood Shredder - Biomass comprehensive crusher FD1250-500 – Pengfuda
Feedback (2)
Manufacturer for Wood Shredder - Biomass comprehensive crusher FD1250-500 – Pengfuda Detail:
Brand Name: Pengfuda
Model Number: FD1250-500
Power Type: Electric/Diesel engine
Discharge mode:belt conveyor
Certification: ISO9001-2008,CE
Working system
Type grooved chain plate transmit Rotor diameter 800mm
model FD1250-500 capacity 10-12 ton/hour
Feed-in power 5.5kw+7.5kw Feed-in size 1250*500mm
Chain plate width 1250mm Main power 132kw
Transmit length 5000mm Chip length 50-100mm