Brand Name: Pengfuda
Model Number: FD1600-700
Working system
Type grooved chain plate transmit Rotor diameter 1050mm
model FD1600-700 capacity 25-45 ton/hour
Feed-in power 15kw+11kw Feed-in size 1600*700mm
Chain plate width 1600mm Main power 250-280kw
Transmit length 5000mm Chip length 50-100mm