China Gold Supplier for Tree Cutter - Comprehensive crusher FD1400-500 – Pengfuda
Feedback (2)
China Gold Supplier for Tree Cutter - Comprehensive crusher FD1400-500 – Pengfuda Detail:
产品介绍:
Brand Name: Pengfuda
Model Number: FD1400-500
Power Type: Electric
Application: waste plastic bottles,waste PVC products
Working system
Type grooved chain plate transmit Rotor diameter 800mm
model FD1400-500 capacity 5 -8ton/hour
Feed-in power 7.5kw+5.5kw Feed-in size 1400*500mm
Chain plate width 1400mm Main power 160-200kw
Transmit length 5000mm Chip length As customer required